Медіаграмотність

ВИХОВУЄМО МЕДІАГРАМОТНОГО ДОШКІЛЬНИКА

РОЗВИВАЄМО КРИТИЧНЕ МИСЛЕННЯ 

Навчальний календарик  розвитку критичного мислення




 

Навчальний календарик розвитку критичного мислення. Робочий зошит для дітей старшого дошкільного віку / Степанова Н. М. — Київ: Академія української преси, Центр вільної преси, 2020. — 73 с.

Робочий зошит для дітей старшого дошкільного віку (5-6 р.) укладений у формі календаря, розрахованого на навчальний рік. У ньому подані вправи й методики для занять із розвитку критичного мислення в дітей старшого дошкільного віку. Матеріали підібрані за певними змістовними розділами, кожному із яких присвячено три місяці. Проте усі заходи чи їх складові можна варіювати між собою залежно від тематики заняття та, за потреби, використовувати безвідносно до конкретного місяця.
Зошит розраховано для дітей старшого дошкільного віку, а також на вихователів/льок і методистів/ок закладів дошкільної освіти, які прагнуть урізноманітнити свої заняття, розвиваючи критичне мислення. Робочий зошит для дітей старшого дошкільного віку (5-6 р.) укладений у формі календаря, розрахованого на навчальний рік. У ньому подані вправи й методики для занять із розвитку критичного мислення в дітей старшого дошкільного віку. Матеріали підібрані за певними змістовними розділами, кожному із яких присвячено три місяці. Проте усі заходи чи їх складові можна варіювати між собою залежно від тематики заняття та, за потреби, використовувати безвідносно до конкретного місяця.
Зошит розраховано для дітей старшого дошкільного віку, а також на вихователів/льок і методистів/ок закладів дошкільної освіти, які прагнуть урізноманітнити свої заняття, розвиваючи критичне мислення.

https://medialiteracy.org.ua/navchalnyj-kalendaryk-rozvytku-krytychnogo-myslennya/ 

Медіаальбом «Soft skills»

 


Soft skills для розвитку дитини: емоційний інтелект, комунікація та медіаграмотність. Медіаальбом для наймолодших / Ю.М. Зоря, Н. М. Степанова/ За редакцією О. В. Волошенюк.
Ілюст. А. О. Павленко — Київ: Академія української преси, Центр вільної преси, 2021. — 42 с.

Медіаальбом «Soft skills» для розвитку дитини» — це збірка вправ і методичних засобів для розвитку «м’яких навичок» наших наймолодших, дітей дошкільного віку (3–4 р.)

Матеріал дібраний для таких «м’яких навичок» як емоційний інтелект, вміння комунікувати та медіаграмотність.

Медіаальбом розраховано також на вихователів/льок і методистів/ок закладів дошкільної освіти, які прагнуть урізноманітнити свої заняття, розвиваючи критичне мислення, та на батьків.


https://medialiteracy.org.ua/7770-2/ 


Інфомедійна грамотність – невід’ємна складова навчального процесу закладу вищої освіти : збірник статей / Редкол. : В. Ф. Іванов (голов. ред.) [та ін.]. – Київ :Академія української преси, IREX, Центр Вільної преси, 2021. – 400 с.



Збірник статей «Інфомедійна грамотність – невід’ємна складова навчального процесу закладу вищої освіти» створений Академією української преси в межах проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність», що реалізовується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки Посольств США та Великої Британії, у партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Академією української преси.

https://medialiteracy.org.ua/zbirnyk-statej-infomedijna-gramotnist-nevid-yemna-skladova-navchalnogo-protsesu-zakladu-vyshhoyi-osvity/ 

Медіаграмотність і критичне мислення в закладі дошкільної освіти


 


Медіаграмотність і критичне мислення в закладі дошкільної освіти. Навчально-методичний посібник за редакцією О.В.Волошенюк; В.Ф.Іванова; Г.А.Дегтярьова – Київ: АУП, ЦВП – 2020, 79 стор.

 

ISBN 978-617-7370-19-1 Посібник є першим виданням в Україні, що розкриває питання освіти з медіаграмотності на заняттях в закладі дошкільної освіти. Методика дошкільної медіаосвіти інтегрована авторками у різні освітні лінії Базового компонента дошкільної освіти: «Дитина в соціумі», «Дитина у природному довкіллі», «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі», «Мовлення дитини». Книжка розрахована на вихователів/льок, які прагнуть урізноманітнити свої заняття, зробити їх більш цікавими, розвивати медіаграмотність та критичне мислення у дітей 5-6 років.


https://www.aup.com.ua/uploads/Mediahramotnist_V_Zakladi_Doshkilnoi_Osvity_AUP_2020.pdf

Медіасвіт для дошкільнят ПАРЦІАЛЬНА ПРОГРАМА ДЛЯ ДІТЕЙ СТАРШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ http://www.aup.com.ua/wp-content/uploads/2019/09/Mediasvit_dlya_doshkilnyat_2019.pdf


Медіадошкільник  ПАРЦІАЛЬНА ПРОГРАМА ДЛЯ ДІТЕЙ СТАРШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ http://www.aup.com.ua/wp-content/uploads/2019/09/Mediashkolnik_2019.pdf

Казки і фарби ПАРЦІАЛЬНА ПРОГРАМА РОЗВИТКУ ТВОРЧИХ ЗДІБНОСТЕЙ ДІТЕЙ 4-6 РОКІВ НА ЗАНЯТТЯХ З МАЛЮВАННЯ З ВИКОРИСТАННЯМ ЕЛЕМЕНТІВ МЕДІАОСВІТИ

http://www.aup.com.ua/wp-content/uploads/2019/09/Kazky_i_farby_2019.pdf

Інтеграція медіаосвіти в освітній процес закладу дошкільної освіти

https://goo-gl.su/Ac2MfCu 


1 коментар:

  1. Шановні колеги, давайте будемо спілкуватися... Чекаю Ваших відгуків, коментарів та запитань

    ВідповістиВидалити